FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 11 |
| Compatible Pitch | 2 mm |
| Material Thickness | 0.025" |
| Overall Flange Width | 0.045" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-641
Explore More
- KEYSHAFT
- Brake Tools
- Portable Crowd Control Barricades
- Safety Handrails
- Forklift Trailer Spotters and Accessories
- Buna-N Rolls
- REVCOR Propeller, 26 inch
- DWYER INSTRUMENTS BTLRN Series Long Reach Bimetal Thermometers
- ACME ELECTRIC WI500 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- HEDLAND Flow Meters For Air And Other Compressed Gases
- ANVIL AS928 Series Z Supports
- GRAINGER Tie Down Strap, 12 Feet
- COOPER B-LINE Adjustable Junction Splice Kits
- TEMPCO CRK Series Reflectors
- SLOAN Royal 844 Concealed Urinal Flushometers
- ZSI-FOSTER Cushioned Clamp Tubes, Strut Mounted
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 112PFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for GT Tooth, 11 Teeth, Aluminium, 2 mm Compatible Pitch
€2.48 /unit


