FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Belt |
| Hub Dia. | 27/64" |
| Hub Projection | 15/64" |
| Outside Dia. | 0.425" |
| Pitch | 2/25" |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.52 |
| Ship length (cm) | 1.27 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | CN |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
17LF075X12 | 17LF075X12 | €88.35 | |
![]() |
17LF075X34 | 17LF075X34 | €93.49 | |
![]() |
17LF075X58 | 17LF075X58 | €93.49 | |
![]() |
17LF100X12 | 17LF100X12 | €107.44 | |
![]() |
17LF100X34 | 17LF100X34 | €112.01 | |
![]() |
17LF100X58 | 17LF100X58 | €112.01 | |
![]() |
60MP0256FA3 | 60MP0256FA3 | €46.67 |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-640
Explore More
- KEYSHAFT
- Squeegees
- Power Supply Cord
- Drum Covers
- Sling Accessories
- Metal Assortments
- AKRO-MILS 30124 Shelf Bins
- PLAST-O-MATIC PS Series Pilot Operated Solenoid Valves, 120V, 60Hz
- LUMAPRO Flashlight Replacement Lamps, B3 Lamp Shape
- VIBCO 40 Series Pneumatic Piston Vibrators
- OK INDUSTRIES Wire Wrapping Wires, Pre-Cut and Pre-Stripped
- STRANCO INC Pipe Marker, Three Phase
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Black Epoxy Shelf Dividers
- BRADY Isolation Blind Tags
- DIXON Dix-Lock N-Series Bowes Interchange Couplers, Ferrule Male Head
- PBC LINEAR Open Linear Ball Bearings, ISO Metric
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 10MP0256CA1 Timing Belt Pulleys, for MXL Belt, 1/4 Inch Belt Width, 10 Teeth, 1/8 Inch Bore, Fixed
€24.56 /unit




