APPLETON ELECTRIC KPB70HGP Ballast Body, 70W, 120/220-240V, 50H
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Ballast Body |
| Product Datasheet | appleton-electric-kpb100h225.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.89 |
| Ship height (cm) | 50.8 |
| Ship length (cm) | 50.8 |
| Ship width (cm) | 38.1 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Explore Products
- SMC VALVES CDBX2N15-100B Guided Cylinder
- SIEMENS 3RA23248XB301AP6 Iec Magnetic Contactor, 220/240 VAC Coil Volts, 12 A, 2No/2Nc
- WOODHEAD 1200740141 7R4A06A19A1201 Cordset, 4 Pole, Male, 12 Inch, 22/1 Size, PVC/Stainless Steel
- ALLEGRO SAFETY 9450-HE Portable Fume Extractor, With HEPA Filter
- KIPP K0338.02412 Spring Plunger, With Locking Nut, Stainless Steel
- TOUGH GUY 1TYU8 Wet Mop, String Mop, Clamp-On Connection, Launderable, 12 oz Dry Wt, Cotton, Blue, 5 in Headband Size
- MERSEN FERRAZ OTN60 Fuse, Fast Acting, Class K5, 250V, 60A
Popular Search Queries
- Appleton-electric Pre316rb
- Appleton-electric Enr32201gfi
- Appleton-electric Pre316mb
- Appleton-electric Acp6034bc
- Appleton-electric Acp3034bc
- Appleton-electric Pre316pb
- Appleton-electric Ecp-2023
- Appleton-electric Lnpresetq
- Appleton-electric Ecp-20232
- Appleton-electric Feb236busa
- Appleton-electric Acp1034cd
- Appleton-electric Feb236busn
Explore More
- KEYSHAFT
- Hook Cutters
- Extension Ladders
- Threading Tools
- Sequencers
- Vertical Milling Machines
- CONDOR Cut-Resistant Sleeve, Kevlar, Knit Cuff, Black
- JOHN GUEST Metric Plugs, Acetal Black
- GLOBE SCIENTIFIC Snap Caps with Two Thumb Tabs, For 13 mm Tubes
- SLOAN Elbows
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL Coveralls
- PLAST-O-MATIC EBVF4-5 Series Electrically Actuated Ball Valves, CPVC
- MICRO 100 Grooving Tools, Standard, O-Ring Grooving
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.