APPLETON ELECTRIC KPB175PMT Ballast Body, 175 W LampWage
Item: BJ9XPXModel: KPB175PMT
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Ballast Body
Ballast Line Voltage 120/208/240/277V AC
Ballast Type Multi Tap, Super CWA, Pulse Start
Finish Electrostatically Applied Epoxy Powder Coated
Housing Material Cast Copper Free Aluminum
Lamp Type Pulse Start Metal Halide
Lamp Wattage 175 W
Operating Current 1.78A
Product Datasheet appleton-electric-kpb175pmt.pdf
Starting Current 0.9A
Type Ballast Body For Glass Globe/Polymeric Reflector