APPLETON ELECTRIC IMLLEDW32G5BU Lighting Fixture, Lumen 3000
Get it by Tuesday, Apr 14
€2,354.68 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Lighting Fixture Round Box |
| Application | General Purpose Lighting |
| Average Life | 60000 hrs. |
| Color | Gray |
| Hub Size | 3/4" |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 3600 lm |
| Mounting | Wall |
| Number Of Bulbs | 50 |
| Power Sources | 120-277V AC |
| Product Datasheet | appleton-electric-imlled2d5bu.pdf |
| Shape | Cylindrical |
| Size | 16.96" x 12.06" x 7.93" |
| Type | Ordinary Location Lighting |
| Voltage Rating | 120-277V AC |
| Wattage | 100 W |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.45 |
| Ship height (cm) | 30.48 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 25.4 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Explore Products
- EATON SVX003A1-4A1B1B5B9D3 Adjustable Frequency Drive, 3HP, 3 RO, 380-500V, EMC H, RS-232 with D9, FR4
- POWER FIRST 11X432 Gfci Cord Set 5-15r 18 Inch Auto Reset
- MITEE-BITE PRODUCTS INC 25-120 Raised Double Stop
- QORPAK VS11280-112 Closure 8mm Ptfe/silicone Red/white
- SLOAN 4020100 Shower Head, 2.5 Gpm Flow Rate
- STARRETT 786.1P-3 72835 Digital Blade Type Micrometer, 2 Inch To 3 In/51 To 76 mm Range
- JACKSON SAFETY V1021860U-XS
- BLACK DIAMOND BD-1050-AL-L L-Bracket Berm, 10 Ft W X 50 Ft Length, 3, 740 Gal Spill Capacity, Gal, Black
Popular Search Queries
- Appleton-electric Feb236busn
- Appleton-electric Ecp-20232
- Appleton-electric Ecp-2023
- Appleton-electric Pre316rb
- Appleton-electric Feb236busa
- Appleton-electric Pre316mb
- Appleton-electric Lnpresetq
- Appleton-electric Cpc22350
- Appleton-electric Enr32201gfi
- Appleton-electric Pre316pb
- Appleton-electric Acp6034bc
- Appleton-electric Acp3034bc
Explore More
- KEYSHAFT
- Gate and Globe Valves
- Hydraulic Chain Saws and Pruners
- Motor Lead Disconnects
- PA System Accessories
- Purge and Fill Valves
- KRYTOX GPL 226 Series Anti Corrosion Grease
- FERNCO Nominal Qwik Caps
- KEO Long Series Metric Combined Drills And Countersinks, 60 Degrees Countersink Angle, Cobalt
- PARLEC CAT 40 End Mill Holder
- MARTIN SPROCKET 1/2 Inch Drive SAE Crowfoot Wrenches, Chrome
- BRADY Sorbent Mop Systems
- NIBCO T-585HP-66-LF Series Threaded End High-Performance Bronze Ball Valves, Lead-Free - Stainless Steel Trim
- SLOAN Ecos Exposed Sensor Specialty Water Closet Bedpan Washer Flushometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPLETON ELECTRIC IMLLEDW32G5BU Lighting Fixture, Lumen 3000
€2,354.68 /unit
