APPLETON ELECTRIC IMLLEDW23D5BU5 Lighting Fixture, Lumen 2000
Get it by Friday, Apr 10
€1,974.30 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Lighting Fixture Round Box |
| Application | General Purpose Lighting |
| Average Life | 60000 hrs. |
| Color | Gray |
| Control | Photocell |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 2300 lm |
| Mounting | Wall |
| Number Of Bulbs | 30 |
| Power Sources | 120-277V AC |
| Product Datasheet | appleton-electric-imlled2d5bu.pdf |
| Shape | Cylindrical |
| Size | 16.96" x 12.06" x 7.93" |
| Type | Ordinary Location Lighting |
| Voltage Rating | 120-277V AC |
| Wattage | 70 W |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.45 |
| Ship height (cm) | 30.48 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 25.4 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Explore Products
- CINCINNATI FAN RKF47
- DIXON FSGV460F Large Diameter Gate Valve, Storz x Female Swivel, 19.5 Height, 9 Inch Length
- GRAINGER U38883.012.0625 O-Ring, 6 1/4 Inch Inside Dia, 6 1/2 Inch Outside Dia, 70 Shore A, Red
- WINTERS INSTRUMENTS PFQ751R1 Quality Filled 4 Inch, 0-5000 Psi 1/2 Inch, Back
- OSG 1400151108 Thread Forming Tap, 5/8 Inch - 11 Thread Size, 1 1/16 Inch Thread Lg, TiCN, H7 / 3B, Plug
- WALTER TOOLS P2056832-M16 Spiral Flute Tap, M16X2 Thread Size, 20 mm Thread Length, 200 mm Length, Thl
- SCHNEIDER ELECTRIC HMIGTO5310 Touch Panel, Tft Color, Usb 2.0/Usb-Mini B, 96Mb Flash, 640 X 480 Pixels, 5.6 Inch Height
- AMS 309.06 Extension, 12 Inch Length, Stainless Steel, Quick Connect
Popular Search Queries
- Appleton-electric Pre316pb
- Appleton-electric Enr32201gfi
- Appleton-electric Feb236busn
- Appleton-electric Lnpresetq
- Appleton-electric Pre316rb
- Appleton-electric Ecp-20232
- Appleton-electric Acp6034bc
- Appleton-electric Acp3034bc
- Appleton-electric Acp1034cd
- Appleton-electric Feb236busa
- Appleton-electric Pre316mb
- Appleton-electric Ecp-2023
Explore More
- KEYSHAFT
- Oil Protection Controls
- Electronic Digital Indicators
- Quick Connect Gas Couplings
- Filter Heads
- Adhesive Anchors
- DWYER INSTRUMENTS 475 Series Intrinsically Safe Handheld Digital Manometers
- RUD CHAIN VCGH-S Excavator Hooks
- TEMPCO CRT Series E-Mitters
- MAYHEW TOOLS Hollow Punches, SAE
- MUELLER INDUSTRIES 105MDT Silent Check Valves
- SPEEDAIRE Tire Inflators
- PASS AND SEYMOUR Pin And Sleeve Replacement Plug Bodies
- LENOX TOOLS Metal Cutting Reciprocating Saw Blades
- MI-T-M Pump Hoses
- UNIWELD Uni-2000 Maintenance And Repair Alloys
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPLETON ELECTRIC IMLLEDW23D5BU5 Lighting Fixture, Lumen 2000
€1,974.30 /unit
