APPLETON ELECTRIC H125SWB Conduit Hanger, Size 1-1/4 Inch
€126.06 /pkg. of 50
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Conduit Hanger |
| Conduit Type | Rigid, EMT, IMC |
| Depth | 0.88" |
| Finish | Zinc Plated |
| Height | 2.66" |
| Installation | Clamping Swivel Bolt |
| Material | Steel |
| Mounting Hole Size | 1/4" |
| Mounting Hole Type | Bolt |
| Product Datasheet | appleton-electric-h100swb.pdf |
| Size | 1 1/4" |
| Trade Size | 1 1/4" |
| Type | Conduit Hanger With Swivel Bolt |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 6.76 |
| Ship length (cm) | 2.24 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Explore Products
- APPROVED VENDOR 1YB88 Hex Head Cap Screw, 1/4 In - 20 Thread Size, Bronze, 1 In Lg., 5/32 In Head Ht., Not Gr.
- ADAPT-ALL 5315S-38-06C Straight Adapter, Female S38 DIN Tube x Male S06 DIN Tube, Carbon Steel, Heavy Duty
- MAIN FILTER INC. MF0620025 R928005850 Interchange Hydraulic Filter, Cellulose, 25 Micron, Viton Seal, 3.94 Inch Height
- SPEC B0750036 Disc Spring 0.25 Steel Belleville
- GRAINGER hf2x2.5-12 Carbon Steel Rectangular Bar, 2 Inch Thick, 2 1/2 Inch X 12 Inch Nominal Size
- 3M 7010321005 80611601651 / 59904 / FP2.000BU48"L Heat Shrink Tubing, 4 Feet, Thin Wall, Flexible Polyolefin, Shrink Ratio 2:1
- DDS 203205TF Rotary Shaft Oil Seal, Tf, Nitrile, 20 mm ID, 32 mm Od, 5 mm Width, 7 Psi
Popular Search Queries
- Appleton-electric Enr32201gfi
- Appleton-electric Acp6034bc
- Appleton-electric Cpc22350
- Appleton-electric Lnpresetq
- Appleton-electric Ecp-2023
- Appleton-electric Ecp-20232
- Appleton-electric Pre316rb
- Appleton-electric Acp3034bc
- Appleton-electric Pre316pb
- Appleton-electric Acp1034cd
- Appleton-electric Feb236busa
- Appleton-electric Pre316mb
Explore More
- KEYSHAFT
- Storage Tanks
- Bulk Storage Lockers
- Hinges
- Specialty Casters
- Key Locking Inserts
- BURNDY Copper Compression Lugs
- MCR SAFETY Mustang Leather Welding Work Gloves
- ANSELL 11-947 Hyflex Durable Cut Resistant Gloves With Enhanced Grip
- BLACK & DECKER Cases
- KILLARK VM5 Series CertiLite V Mogul Base HID Fixtures
- UNIWELD TYPE13 Series Tips
- SIOUX CHIEF Slider Adjustable/Multi-Purpose Brackets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPLETON ELECTRIC H125SWB Conduit Hanger, Size 1-1/4 Inch
€126.06 /pack
