APPLETON ELECTRIC GWM330L48 High Pressure Sodium Light Fixture, 100W
Get it by Friday, May 22
€1,281.99 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | High Pressure Sodium Light Fixture |
| Ballast Type | High Reactance, HPF |
| Finish | Architectural Bronze Polyester |
| Housing Material | Die Cast Copper Free Aluminum |
| Lamp Included | 0 |
| Lamp Type | Medium Base High Pressure Sodium |
| Lamp Wattage | 100 W |
| Lamp/ballast Voltage | 480V |
| Product Datasheet | appleton-electric-gwm130l12rh.pdf |
| Refractor/lens Type | Prismatic Polycarbonate Refractor |
| Size | 9 13/16" x 6 3/8" x 15 1/8" |
| Type | Area Light, Security Light |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.48 |
| Ship height (cm) | 24.13 |
| Ship length (cm) | 35.56 |
| Ship width (cm) | 29.21 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | Voltage | Lamp Included | Lens Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
CJB100LMT | 120/240/208/277V AC | - | Glass | €3,054.69 | |
![]() |
CJLB1075GMTL | 120-277V AC | - | Glass | €4,282.73 | |
![]() |
CJLB1075MTL | 120-277V AC | - | Glass | €4,150.78 | |
![]() |
CJLC1075GMTL | 120-277V AC | - | Glass | €4,046.26 | |
![]() |
CMBL100MTE | 120/240/208/277V AC | - | Glass | €4,484.70 | |
![]() |
CMBL100MT | 120/240/208/277V AC | - | Glass | €3,735.50 | |
![]() |
GWM330L12RHPC | - | - | - | €1,253.48 |
Explore Products
- ARLINGTON INDUSTRIES EB0708 Enclosure Box, 8.522 x 8.233 Inch Size, Plastic
- APPROVED VENDOR U01000.100.0400 Hex Head Cap Screw, 1 In - 8 Thread Size, Steel, 4 In Lg., 39/64 In Head Ht., Gr. 5, Coarse
- MAIN FILTER INC. MF0007004 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 10 Micron Rating, Viton Seal, 5.11 Inch Height
- ANSELL 810698
- APOLLO VALVES 9000324 Service Kit, RPTFE, Graphite
- COOPER B-LINE B349HDG Trolley Beam Support, 3.93 x 1.65 x 1.62 Inch Size, Steel, Hot Dipped Galvanized
- BOSTON GEAR HFL-7C Female Threaded Left Hand Rod End, Bore Diameter 0.4375 Inch
Popular Search Queries
- Appleton-electric Enr32201gfi
- Appleton-electric Feb236busn
- Appleton-electric Pre316pb
- Appleton-electric Ecp-2023
- Appleton-electric Pre316mb
- Appleton-electric Pre316rb
- Appleton-electric Acp1034cd
- Appleton-electric Acp6034bc
- Appleton-electric Feb236busa
- Appleton-electric Cpc22350
- Appleton-electric Ecp-20232
- Appleton-electric Acp3034bc
Explore More
- KEYSHAFT
- Colony Counters
- Hazardous Location Motors
- Radial Blade Blower, Direct Drive
- Chain Saw and Protective Chaps
- Pressure Washer Hose Reels
- SHARPE VALVES Forged Carbon Steel Gate Valve, FNPT
- DESTACO 2017 Series Horizontal Hold Down Clamps
- HELICOIL Straight Flute Bottoming Taps, 2B
- MUELLER INDUSTRIES 862SS Y Strainers
- PACKERS KROMER Tool Balancer
- BRADY Pipe Marker, Carbon Dioxide
- SPEARS VALVES PVC Premium Pneumatic Actuated Standard Butterfly Valves, FKM
- SPEARS VALVES CPVC Couplings
- SIOUX CHIEF TurboVent PVC Sch. 40 Hub Connections
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPLETON ELECTRIC GWM330L48 High Pressure Sodium Light Fixture, 100W
€1,281.99 /unit




