APPLETON ELECTRIC CSST250DCGR Hazardous Lighting Fixture, Strobe, 250Vdc
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Hazardous Lighting Fixture |
| Family Series | Appleton Miscellaneous Series |
| Product Datasheet | appleton-electric-cssb75120acbl.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.48 |
| Ship height (cm) | 24.13 |
| Ship length (cm) | 35.56 |
| Ship width (cm) | 29.21 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
| Model | Lens Material | Mounting | Voltage | Lamp Type | Lamp Included | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CSSB75250DCAM | Prismatic | Wall | 250V DC | Strobe | Yes | €5,670.70 | |
| CSSB75250DCCL | Prismatic | Wall | 250V DC | Strobe | Yes | €5,670.70 | |
| CSSB75250DCBL | Prismatic | Wall | 250V DC | Strobe | Yes | €5,708.58 | |
| CSSB75250DCGR | Prismatic | Wall | 250V DC | Strobe | Yes | €5,708.58 | |
| CSSB75250DCRE | Prismatic | Wall | 250V DC | Strobe | Yes | €5,670.70 | |
| CSSC75250DCAM | Prismatic | Ceiling | 250V DC | Strobe | Yes | €5,472.16 | |
| CSSC75250DCCL | Prismatic | Ceiling | 250V DC | Strobe | Yes | €5,472.16 |
Explore Products
- MOON AMERICAN 572-2521 Industrial Fire Hose Nozzle 2-1/2 Inch
- BROWNING 1177492 H50P23 Roller Chain Sprocket, Steel, Single Strand Type 4, 1/2 to 1-3/4 in Bore Dia, 4.922 in OD, 50 Chain Size, 23 Teeth, 4.59 in Pitch Dia