APPLETON ELECTRIC CLC4010480 High Pressure Sodium Light Fixture, 400W, 1 Inch Hub Size
Item: BJ9BWZModel: CLC4010480
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item High Pressure Sodium Light Fixture
Approvals csa.png, ul.png
Ballast Type Integrated
Enclosed No
Family Series Appleton Light Fixtures Series, Code Master 2 Hid Series
Fixture Material Aluminum
Gasketed No
Guarded No
Hub Size 1"
Junction Box No
Lamp Base Mogul
Lamp Included No
Lamp Type High Pressure Sodium
Marine Rated Yes
Mounting Ceiling
Nema Rating NEMA 4X
Nominal Voltage 480V AC
Power 400 W
Product Datasheet appleton-electric-clc1010g480.pdf
Product Series Code Master 2 HID Series
Series Code Master 2 Hid Series
Style Globe
Voltage 480V AC