ANVIL 2400240004 AS3164 Series Double Channel Bracket Support, Electro-Galvanized Finish
Get it by Monday, Apr 13
€148.11 /unit
This product can only be shipped in multiples of 10Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Support |
| Depth | 7 1/2" |
| Finish | Electro Galvanized |
| For Use With | FIG AS 200BTB/AS 210BTB Welded Channels |
| Grade | Grade 316 |
| Hole Size | 9/16" |
| Hole Spacing | 1 7/8" On Center and 13/16" From End |
| Length | 4 3/4" |
| Material | Stainless Steel |
| Product Datasheet | anvil-2400040008.pdf |
| Series | FIG AS 3164 Series |
| Type | Double Channel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.23 |
| Ship height (cm) | 19.05 |
| Ship length (cm) | 12.07 |
| Ship width (cm) | 5.33 |
| Country of Origin | US |
Product Details:
- AS3164 Series
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | Finish | Type | Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
2400040008 | Powder Coated Supr Green | Double Channel | Stainless Steel | €150.33 |
Explore Products
- APOLLO VALVES 33LF14801 120S2LF Class 125 Lead Free Bronze Globe Valve 2 Inch Size, 2 x Solder
- MORSE CUTTING TOOLS 17147 Jobber, ‎22 Dia., 3-1/8 Inch Overall Length, Cobalt
- EATON V24M28T1216 General Purpose Ventilated Transformer, 112.5 Kva, 3-Phase, 240 Delta V, 208Y/120 Vac
- MARTIN SPROCKET CMD30040X50 Drum Pulley, Mine Duty, 30 Inch O.D., 5 Inch Max Bore, 40 Inch Face Width, Steel
- GRAINGER 12921_12_0 Stainless Steel Round Tube 304, 1/2 Inch Dia, 12 Inch Length
- OSG 900-9003 Cylinder Bur SB With End Cut, SB-43, Single Cut, 1/8 x 9/16 Inch Head, 1/8 Inch Shank
- NORLAKE 158680 NOR-LAKE SCIENTIFIC 158680
- TELEMECANIQUE SENSORS 9007CT52 Limit Switch Base 1NO/1NC
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Tool Storage Accessories
- Pneumatic Grippers
- Aluminized Hoods Gloves and Sleeves
- Cast Iron Rod Stock
- Flange Coupling Kit
- AKRO-MILS 30158 Shelf Bins
- CONDOR High Visibility Cowhide Leather Orange Palm Gloves
- GRAPHIC CONTROLS Chart Recorder Pens
- MUELLER INDUSTRIES 251 Ductile Iron Simplex Basket Strainers
- EATON FD Series Molded Case Switches, F Frame
- BALDOR / DODGE GT, Four-Bolt Flange, Ball Bearings
- SCHNEIDER ELECTRIC Connectors
- ZURN 350 Repair Kits
- HUBBELL-WIEGMANN Enclosure Floor Stands, Carbon Steel
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
ANVIL 2400240004 AS3164 Series Double Channel Bracket Support, Electro-Galvanized Finish
€148.11 /unit
