ADVANTECH 635BS12I Sieve #635 B/s 12 Inch Inter Height | AA6CNL 13R960
ADVANTECH 635BS12I Sieve #635 B/s 12 Inch Inter Height
Item: AA6CNLModel: 635BS12ICross Ref: 13R960
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item USA Standard Testing Sieve
Frame Inside Dia. 12"
Frame Material Brass
Height 3"
Inside Depth 2"
Mesh Size Fine
Outside Diameter 12"
Product Type Standard Stainless Steel Cloth Test Sieve
Screen Material Stainless Steel
Us Standard Screen Size #635
Wire Dia. 0.02 mm
Wire Diameter 0.03 mm