ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS TG15MDA5 Lathe Jaw | CN7XGX 48TY10
ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS TG15MDA5 Lathe Jaw, Pointed, Tongue and Groove, Aluminium, For 15 in Chuck, 5 in Ht
Item: CN7XGXModel: TG15MDA5Cross Ref: 48TY10
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Chuck Interface Type Tongue And Groove
Distance Between Mount Hole Centers 3"
Distance Between Mounting Holes 3"
For Chuck Diameter 15"
Grade Grade 6061-T6
Jaw Interface Type Tongue And Groove
Material Aluminum
Material Grade 6061-T6
Mounting Bolt Size 5/8"
Number Of Jaws 3
Overall Height 5"