ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS TG12MDS2 Lathe Jaw | CN7XKG 48TY57
ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS TG12MDS2 Lathe Jaw, Pointed, Tongue and Groove, Steel, For 12 in Chuck, 4 in Ht
Item: CN7XKGModel: TG12MDS2Cross Ref: 48TY57
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Chuck Interface Type Tongue And Groove
Distance Between Mount Hole Centers 2 1/2"
Distance Between Mounting Holes 2 1/2"
For Chuck Diameter 12"
For Use With 12 IN Chucks
Grade Grade 1018
Jaw Interface Type Tongue And Groove
Material Steel
Material Grade Grade 1018
Mounting Bolt Size 1/2"
Number Of Jaws 3
Overall Height 4"
Overall Length 5 1/2"
Overall Width 2"