ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS MTG12MDP Lathe Jaw, Aluminum | CN7XDB 53RE41
ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS MTG12MDP Lathe Jaw, Aluminum
Item: CN7XDBModel: MTG12MDPCross Ref: 53RE41
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Jaw
Distance Between Mount Hole Centers 1.575"
For Use With 12 IN Chucks
Groove Width 0.472"
Jaw Face Type Pointed
Number Of Jaws 3
Overall Height 2"
Overall Length 12"
Overall Width 12"
Tongue Width 0.787"