80/20 6833-BLACK 4 Slot Mount - Double Flange Short High-Cycle Linear Bearing, Black
Get it by Thursday, May 21
€124.51 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 1 7/8" |
| Aa | 5/8" |
| B | 3/8" |
| C | 1 1/2" |
| Color | Black |
| D | 1/8" |
| E | 4.005" |
| F | 1/4" |
| Finish | Anodized |
| G | 3.505" |
| Grade | Grade 6063-T6 |
| H | 0.493" |
| J | 0.748" |
| K | 1/4" |
| L | 5 1/2" |
| M | 2.812" |
| Material | Aluminum |
| P | 0.656" |
| Process | Extruded |
| Q | 2" |
| R | 3/8" |
| S | 1 1/2" |
| Series | 15 Series |
| T | 10-32 FHSCS |
| V | 0.328" |
| W | 4 3/4" |
| X | 1 1/2" |
| Y | 1 1/2" |
| Z | 0.656" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.37 |
Explore Products
- EATON CCVH2125SR02 Tenant Main Circuit Breaker, 240 V Shunt Trip, 125 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
- UNITHERM IW1824 Flange and Valve Insulated Cover, Size 18 x 24 Inch
- VERMONT GAGE 112123980 Pin Gage, Class ZZ, Go, Steel, 23.98 mm Size
- SLOAN 805490 Bag
- TEADIT SW304304G.12.150IR Metalflex Spiral Wound Gasket, 913M, 12 Inch Size, 150# Class, 304/GRAF Winding, 304 Inner
- TB WOODS BP33A300 Spacer Assembly
- SCIENTIFIC CUTTING TOOLS LHB3201500A 215280 Left Hand Boring Bar, Carbide Altin, 0.32 x 1.5 x 3/8 Shank Dia
- WATTS 009 M2 3/4 1ST CHECK KIT Repair Kit
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Rubber Locking Gaskets
- Food Scales
- Table Saws
- T-Bolts
- Cable Support Grips
- PS DOORS Edgehalt Full Height Ladder Safety Gates
- IRONCLAD Kong Cut Resistant Gloves
- ANVIL 2155 Series Socket Weld Half Couplings, Forged Steel
- ANVIL C120 Series Cable Studs
- ANVIL AS150KO Series Channels With Knock Out
- CHICAGO-LATROBE High Speed Steel Jobber Drill Bit, Conventional Point
- DIXON Round Nipples
- SCHROEDER Hydraulic Interchangeable Filter Elements
- NIBCO T-918-B Series Check Valves, Cast Iron, Swing, Threaded
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 6833-BLACK 4 Slot Mount - Double Flange Short High-Cycle Linear Bearing, Black
€124.51 /unit
