80/20 6813 15 S Black Double Keyed Bearing Profile
Get it by Thursday, May 21
€0.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 0.243" |
| B | 0.469" |
| C | 0.312" |
| Color | Black |
| D | 0.493" |
| E | 1/8" |
| F | 1 1/4" |
| Finish | Smooth |
| Material | UHMW PE |
| Max. Length | 145" |
| Process | Extruded |
| Series | 15 Series |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 368.3 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
Explore Products
- SQUARE D 9002AW124 Heavy Duty Foot Switch Momentary Action
- SEALMASTER RCIA 211C 552770
- EATON MMX34AA016F0-0 Adjustable Frequency AC Drive Basic Controller, 3 Phase, 480V, 10 HP, 16 Amp, FS4
- HOFFMAN A48N5218FSLP 13876 Free Stand Enclosure, Type 1, 48 x 52 x 18 Inch Size, Gray, Steel
- SMC VALVES KRL10-03S Fitting, 10 mm
- KIPP K0270.5A684 Adjustable Handles 5/8-11 Red
- GUARDAIR N630PB Disposable Plastic Bags
- MICRO 100 BBL-110400 Boring Bar, 0.4 Inch Max. Bore Depth, 0.0475 Inch Centerline Offset, 0.11 Inch Head Width
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Basket Truck Accessories
- Paint Roller Covers
- Calibration and Inspection Labels
- Laboratory Faucets
- Vortex Coolers
- NORTH BY HONEYWELL Northflex Light Task Plus 3 General Purpose Gloves
- RUD CHAIN WPPH-S Powerpoint Universal Connection Hoist Rings
- JOHN GUEST Union Elbows, Acetal Gray
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 240V Delta Primary Volts, 480Y/277 Secondary Volts
- MARTIN SPROCKET Machined Drum Pulleys, MXT35 Bushed
- MAGLINER 2400 Series Posi-Step ramps
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Straight Blade Connectors
- HYDROMODE NLBHB Series Lead Free Brass Straight Barb Fittings
- BISON GEAR & ENGINEERING 030 Series Inline Parallel Shaft AC Gearmotors
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 6813 15 S Black Double Keyed Bearing Profile
€0.98 /unit
