80/20 6805 15 Series Inch Size L Inch Size Handle Linear Bearing Brake Kit
Get it by Friday, May 22
€19.36 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 2.234" |
| B | 3.505" |
| C | 2.985" |
| Color | Blue |
| D | 2.235" |
| E | 0.703" |
| F | 0.871" |
| Finish | Gloss |
| G | 0.688" |
| Material | Zinc |
| Process | Die Cast |
| Series | 15 Series |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.15 |
Explore Products
- MILWAUKEE VALVE MW124B A S Butterfly Valve, With Bare Stem, Wafer, Buna Liner, Cast Iron, 6 Inch Valve Size
- APPLETON ELECTRIC ST400F Liquid Tight Connector, Female Type, Flexible, 4 Inch Size
- SPEARS VALVES 478-098SR Reducer Spigot Female Adpater, With SS Ring, 3/4 x 1/4 Size, PVC
- GRAINGER U08300.062.0250 Carriage Bolt, 5/8 In - 11 Thread Size, Steel, 2 1/2 In Lg., Blk Oxide, Gr. 2, Coarse
- ANVIL 0310087408 Reducer, Black, 1 Inch Nominal Pipe Size (a), 1/4 Inch Nominal Pipe Size (b)
- TEMPCO CSF00527 Finned Strip Heater, 23 3/4 Inch Lg, 22 3/4 Inch Mounting, 1000 W, Each End Terminal
- GATES SPB1800P V-Belt, 71.01 Inch Length, 0.533 Inch Thickness
- ZSI-FOSTER PP15-5 ZSI PP15-5
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Sump Pump Accessories
- Drain Cleaning Machines
- Duty Belts and Harnesses
- Compressor Separator Kits
- Class H Fuses
- BINKS Conventional Spray Guns
- DESTACO 305, 307, 309 Series Hold Down Clamps
- HELICOIL Straight Flute Bottoming Taps, 3B
- ACCURIDE 2109 Series Light Duty Slides With Lever Disconnect
- OETIKER HIP 2000 Series Hand Installation Pincers
- TRIM LOK INC Black Edge Guard
- LOC-LINE Side Flow Nozzle
- MAIN FILTER INC. Interchange Hydraulic Return Line Filters, Glass, 3 Micron, Buna Seal
- WIHA TOOLS Electricians Tool Kits
- SCHNEIDER ELECTRIC Iec Miniature Circuit Breakers, Three Pole
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 6805 15 Series Inch Size L Inch Size Handle Linear Bearing Brake Kit
€19.36 /unit
