80/20 45-8221-BLACK 45 x 45 x 6 mm Angle Black Anodize
€0.10 /unit
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 45 mm |
| B | 6 mm |
| C | 6 mm |
| D | 6 mm |
| E | 45 mm |
| Finish | Anodized |
| Grade | Grade 6063-T6 |
| Material | Aluminum |
| Max. Length | 157 12/25" |
| Process | Extruded |
| Series | Metric Series |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 4.5 |
| Ship length (cm) | 0.6 |
| Ship width (cm) | 4.5 |
Explore Products
- APOLLO VALVES 87A20A2157 SS Full Port Ball Valve UHMWPE Seat, Oxygen Cleaned 4 Inch Size, 2 x Flange
- SMC VALVES 244010 Hand Valve
- MERIT BRASS A65140L-48 Raised Face Weld Neck Flange, 3 in, Forged 316/316L Stainless Steel Bore, Import
- YELLOW JACK-IT SH104 Pin
- MAIN FILTER INC. MF0616903 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 5 Micron Rating, Buna Seal, 4.65 Inch Height
- KUNKLE 6252FLM01-PS Safety Relief Valve, 250# Flange X FNPT, 4 Inch Inlet Size, Non Code Steam, Steel
- EAGLE TOOL US EC37518 Split Cable Bit 3/8 Inch Diameter 18 Inch Length
- PROTO J5348H Socket 1/2 Inch Drive 1-1/2 Inch 6 Point Deep
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- TIG Welders
- Rags
- Class G Fuses
- Duct and Fittings
- Slewing Rings
- VIEGA PROPRESS Tailpiece, Press x Female Union
- JOHN GUEST Male Connectors, NPTF Thread, Polypropylene Black
- ANVIL Series 8501 / 8502 Brass Gate Valves, NRS Full Port, 200CWP
- RUBBERMAID Tilt Truck
- DAYTON Gravity Roof Vents, Square Base
- BALDWIN FILTERS Power Steering Elements
- FASCO Condenser Fan Motors
- SQUARE D Molded Case Circuit Breakers, Qd Type
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 45-8221-BLACK 45 x 45 x 6 mm Angle Black Anodize
€0.10 /unit
