80/20 40-6833-BLACK 80/20 40-6833-BLACK | CV8YGX
80/20 40-6833-BLACK 40 Series 4 Slot Mount-Double Flange Short High-Cycle Linear Bearing
Item: CV8YGXModel: 40-6833-BLACK
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
A (thread Size) 50 mm
Aa 17.42 mm
B 9 mm
C 41 mm
Color Black
D 2.58 mm
E 105.31 mm
F 6.15 mm
Finish Anodized
G 93.01 mm
Grade Grade 6063-T6
H 12.32 mm
J 19 mm
K 6.15 mm
L 143.31 mm
M 75 mm
Material Aluminum
P 17.5 mm
Process Extruded
Q 51.66 mm
R 9.5 mm
S 40 mm
Series 40 Series
T 10-32 FHSCS
V 8.33 mm
W 124.31 mm
X 40 mm
Y 40 mm
Z 17.5 mm