80/20 40-4451 40 S 180 Degree Pivot Assembly, L Handle
Get it by Thursday, May 21
€47.53 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 89.03 mm |
| B | 40 mm |
| C | 103.53 mm |
| Color | Clear |
| D | 22.12 mm |
| E | 120 mm |
| F | 200 mm |
| Finish | Clear Anodized |
| G | 8.48 mm |
| Grade | Grade 6063-T6 |
| H | 100 mm |
| Handle (quantity) | 40-2797 (1) |
| Material | Aluminum |
| Nub (quantity) | 40-4387 (1) |
| Plate (quantity) | 40-4424 (1) |
| Series | 40 Series |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.58 |
Explore Products
- MILLER ELECTRIC 227061 Drive Roll & Inlet/Intermediate Guide Kit, 4-Roll, 3/64 Inch, V-Groove
- TRIUMPH TWIST DRILL 011216 Drill, General Purpose, 1/4 Size, 118 Deg. Point, HSS, Black Oxide
- ECEF 15350940 Drill, 35mm Diameter
- RULAND MANUFACTURING ENSP30-15MM-A 15mm Thin Line Shaft Collar, Aluminum, Two-Piece Clamp Style, 30mm OD, 8mm Wd.
- STARRETT-UK BF1560 MPH0158 Tungsten Carbide Holesaw, 41 mm Diameter
- HAKKO T18-B Soldering Tip Conical 0.5mm x 14.5mm
- GRAINGER 20585_12_0 Stainless Steel Flat Bar, 17-4, 0.75 Inch Thick4 Inch X 12 Inch Size, Hot Rolled, Annealed
- KUNKLE 0264BE03-NG Safety Relief Valve, NBR, 1 Inch Inlet Size, Non Code Air/Gas, Stainless Steel
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Duct Fan Accessories
- Water Chillers
- Spring Calipers and Dividers
- Flange Coupling Kit
- Flow Control Check Valves
- SALISBURY Class 0 Electrical Gloves Kit, 11 Inch, Red
- CHICAGO PNEUMATIC Air Compressor Pumps
- JOHN GUEST Metric Union Connectors, Acetal Black
- TB WOODS Timing Belt Sprockets
- HOFFMAN Type 4X Single Door Free Stand Enclosures
- SPEARS VALVES CPVC True Lug Butterfly Valves, Gear Operator, SS Lug, EPDM
- CLEVELAND End Mills
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 40-4451 40 S 180 Degree Pivot Assembly, L Handle
€47.53 /unit
