80/20 40-2433-BLACK 80/20 40-2433-BLACK | CV8XHZ
80/20 40-2433-BLACK Black 80 mm Single Panel Retainer
Item: CV8XHZModel: 40-2433-BLACK
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
A (thread Size) 77 mm
B M8 x 1.25
C 40 mm
Color Black
D 20 mm
E 15.8 mm
F 44.4 mm
Finish Anodized
G 8.28 mm
Grade Grade 6063-T6
H 6 mm
J 6 mm
K 37 mm
L 16 mm
M 22 mm
Material Aluminum
N 80 mm
Process Milled
Series 40 Series
Shipping Info:
Ship weight (kg) 0.11
Ship height (cm)12.19
Ship length (cm)13.97
Ship width (cm)7.87
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.