80/20 40-2432-BLACK Single Arm Narrow Mesh Retainer, Black
Get it by Thursday, May 21
€12.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| A (thread Size) | 77 mm |
| B | 13.31 mm |
| C | 8.28 mm |
| Color | Black |
| D | 20 mm |
| E | 9 mm |
| F | 37.9 mm |
| Finish | Anodized |
| G | 8.28 mm |
| Grade | Grade 6063-T6 |
| H | 6 mm |
| J | 6 mm |
| K | 37 mm |
| L | 16 mm |
| M | 22 mm |
| Material | Aluminum |
| N | 40 mm |
| Process | Milled |
| Series | 40 Series |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Ship height (cm) | 12.19 |
| Ship length (cm) | 13.97 |
| Ship width (cm) | 7.87 |
Explore Products
- APOLLO VALVES 7064801 Bronze 2 Pcs Ball Valve with Standard Configuration 2, 3 x FNPT
- ANVIL 0500594056 5 Bolted Black With 212
- GEARENCH 161-45-41L6250
- SIOUX CHIEF 860-W3PU2
- MAIN FILTER INC. MF0823120 E12968896 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 3 Micron Rating, Viton Seal, 16.88 Inch Height
- HAYWARD PSDTBH115STVA8 Automated Ball Valve, 1 1/2 Inch, Socket/Thread, PVC, True Union
- EATON 7563K5 Toggle Switch, 125/250 Vac, 10/15A, 3/4 Hp, Dpdt
- GRAINGER 500-0004680 Chucking Reamer, 29/64 Inch Reamer Size, 1 3/8 Inch Flute Length, 4 Inch Length
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Track Saw Accessories
- Ball Pein Hammers
- Pipe Insulation Wrap
- Non-Illuminated Selector Switches with Contact Block
- Galvanized Pipe Nipple Assortments
- CONDOR General Purpose Chemical Resistant Orange Gloves
- RINGERS GLOVES Extrication Increased Visibility Impact Gloves
- CAIMAN Unlined TIG/MIG Welding Gloves
- MCR SAFETY Cut Pro Ninja Force Cut Resistant Work Gloves
- SIEMENS Valve Actuator
- CONDOR Aluminium, Security Sign, Restricted Area
- DAYTON Pulleys
- ANSELL 40-105 Edge Multipurpose Nitrile Coated Gloves
- ROPER WHITNEY Hydraulic Radius Shears
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
80/20 40-2432-BLACK Single Arm Narrow Mesh Retainer, Black
€12.00 /unit
