80/20 40-2138-BLACK 80/20 40-2138-BLACK | CV8XEP
80/20 40-2138-BLACK Black 40 x 80 mm Base Plate, M16 Tap In Center
Item: CV8XEPModel: 40-2138-BLACK
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
A (thread Size) 40 mm
B 20 mm
C 40 mm
Color Black
D 20 mm
E 40 mm
F M16 x 2
Finish Anodized
G M8 SHCS
Grade Grade 6063-T6
H 19 mm
J 80 mm
Material Aluminum
Process Milled
Series 40 Series
Shipping Info:
Ship weight (kg) 0.14
Ship height (cm)8
Ship width (cm)4
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.